Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

14 października 2022

Szukasz aktualnej oferty wycieczki w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Wejdź na http://tinyurl.com/y2e7m3dk.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma sporo czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Kłopoty powoduje także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]