Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

28 kwietnia 2021

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie trekkingów? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2Rtp5ne.

Wypady w góry mają różne formy. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, Alpy oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]