Usługi SEO – wybieraj doświadczone agencje

10 stycznia 2022

Potrzebujesz więcej informacji o kampanii SEO? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na seo4.net.

Przedsiębiorstwa lub administratorzy witryn internetowych, którzy chcą dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na minimum 3 sposoby. Pierwszy – nie zalecany – to podejmowanie starań samodzielnie. Nie mając wiedzy w zakresie SEO i nie obserwując regularnie doniesień o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno działać właściwie i – co najistotniejsze – efektywnie. Druga droga to zatrudnienie na etat specjalisty ds. SEO, jednakże nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje ze względu na koszty. Trzeci sposób to podjęcie współpracy z agencją SEO. Budżet zarezerwowany na zadania agencji SEO można dostroić do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem zlecania działań agencji SEO jest to, że poza specjalistami od SEO w zatrudnione są tam także osoby od kodowania, content marketingu, kampanii Google Ads czy projektowania graficznego, które służą merytoryczną pomocą w tych kwestiach.

Agencja SEO – przejrzystość jej działań jest kluczowa

Agencji SEO w naszym kraju jest wiele. Czym kierować się w toku doboru firmy, która podniesie naszą widoczność w SERPach? Rekomendujemy wybrać firmę, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, ale także tych reklamowych czy kreatywnych, z każdym rokiem wzrasta, co nie zawsze niesie za sobą odpowiednią jakość usług. Współpracując z agencją, która istnieje od około dziesięciu lat, można mieć zaufanie, iż posiada ona spore doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się pokaźnym portfolio swoich poprzednich klientów. Na stronach agencji SEO często obecna jest zakładka z historią tzw. „kejsów”. Przed zatwierdzeniem umowy wypada przeczytać studia takich przypadków, aby samemu przekonać się, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, jak również to jakie trudności udało jej się rozwiązać i z jakimi branżami miała do czynienia. Rzetelna agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: pisze o harmonogramie prac na zbliżające się tygodnie, jak również przesyła raporty z ukończonych działań i ich efekty.

Drugi istotny aspekt to spersonalizowana oferta i dobranie strategii prac do charakteru działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeśli agencja SEO na chęć współpracy odpowiada w parę minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być sygnał alarmowy. Po otrzymaniu pytania pracownik sumiennej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, żeby poprosić o kolejne informacje o firmie, niezbędne do utworzenia dla niej kompleksowej oferty. To dane, których nie da się odszukać samodzielnie w internecie, jak przykładowo informacja o realizowanych do chwili obecnej pracach SEO oraz o najważniejszych dla klienta usługach bądź produktach, które chciałby wypromować.

Jaki system rozliczeń z agencją SEO jest najkorzystniejszy?

Ostrożnie należy podejść do agencji SEO, które sugerują typ umowy z rozliczeniem się za wypracowany wynik. W takim systemie opłata odbywa się wtedy, kiedy frazy kluczowe dotrą na uzgodnione w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top3 bądź Top10). To wciąż często proponowany sposób rozliczeń, lecz wiąże się z dużym ryzykiem – można wszak uzyskać błyskawiczny efekt naruszając reguły ustalone przez Google. Codziennie aktualizowany algorytm dodatkowo nie pomaga w dotrzymaniu obietnic składnych zleceniodawcy, dlatego odpowiedzialna firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych efektów. Co do ceny za współpracę z agencją SEO, to rzadko jest ona stała – najczęściej w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy nieodzowne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, żeby wykonać skrupulatny audyt SEO, a w następnej kolejności zrealizować wszystkie przedstawione w nim sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, jak witryna zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, koszty działań są znacznie niższe.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]