Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

3 czerwca 2018

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Ale co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki właściwie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja strony internetowej?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona przyjazna dla użytkowników.