Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

20 stycznia 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza działalność skupia się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i rozwiązania. Udzielana przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ochronić ich przed potyczkami sądowymi z zatrudnionymi. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozkwitem spółki, stosowanie prawa pracy jest coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest praca w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Równie często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza pomoc polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, niezasadnego zwolnienia czy chociażby nadgodzin. Niewątpliwie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy wiążą się ze znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji naszego Klienta staje się sporym wyzwaniem.