Odszkodowania za wypadki komunikacyjne a rola kancelarii prawnej

24 grudnia 2018

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne, za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż lub odszkodowania za wypadki komunikacyjne. Przykłady tego rodzaju spraw można nieprzerwanie wymieniać, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy gotowi do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

Codziennie podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno drogowych, jak i innych, takich jak upadek na śliskiej nawierzchni. Często prowadzimy również sprawy wynikłe ze szkody powstałe podczas wyjazdów wakacyjnych, związanych m.in. z rozbieżnościami w wykupionej ofercie a faktycznymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezprawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zwracają się do nas również osoby pokrzywdzone w związku z błędami medycznymi, takimi jak leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej, powikłania przy operacji lub porodzie czy przepisanie nieprawidłowych leków.

Rola kancelarii radców prawnych w postępowaniu o odszkodowanie

Podczas prowadzenia spraw o odszkodowanie zmagamy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak pobicie, kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza czy wypadek komunikacyjny, w którym zginęła bliska im osoba. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką zgłaszają się do nas osoby poszkodowane. Naszym obowiązkiem w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie oszacowanie jakiego odszkodowania może dociekać nasz Klient. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie umożliwia nam na podanie Klientom informacji, która ułatwia im podjęcie decyzji co do dalszego toku sprawy.