Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

26 grudnia 2022

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne metody preferując wykonywanie swoich dzieł wyłącznie cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się w tej chwili wielkimi kosztami – można przecież zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko jest niesłychanie frustrujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które dopiero odkrywają Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy dodawanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które trzeba poprawić i podpowiadając ku temu trafne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, by przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i pasjonatów animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D otwiera tym samym niemało nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które później można bez skrępowania uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści oraz hobbyści, którzy chcą rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności bądź znaleźć nowe drogi wyrażania siebie.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]