Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

28 stycznia 2024

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków, zajrzyj na warsztatqulinarny.pl.

Dzieci lubią uczestniczyć w kuchni – podawać i wybierać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz rozwijać fascynację Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość i co najważniejsze – nabywają praktyczne umiejętności. A przy tym świetnie się bawią. Opanowywanie smacznych przepisów, łączenie ulubionych smaków i wybieranie oraz mieszanie składników – to wszystko sprawia, że dzieci z entuzjazmem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakich należy przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą także brać udział rodzice, stąd jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później spróbować tego, co przygotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W czasie warsztatów maluchy przygotowują deser oraz danie główne. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy, albo przyrządzić wyborny makaron na słono bądź słodko. W trakcie kursu dzieci przygotowują także pyszny deser – mus z polewą i mascarpone. Lekcja poprzez zabawę to znakomity sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych potraw daje dzieciom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się dekorowaniu tortu bądź przyrządzaniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z maluchami.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]