Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

3 lipca 2022

Skieruj się w to miejsce, jeśli szukasz więcej informacji o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do malarstwa cyfrowego wykorzystują twórcy

Jest dużo programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, szybko został ulubionym softwarem ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Na ogół uczenie się digital paintingu toczy się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samemu, jednakże by stosownie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i najpopularniejsze metody korzystania z pędzli, rekomendujemy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]