Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

14 czerwca 2021

Jeśli chcesz zamówić sztabki złota, skieruj się tu.

Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie lub po prostu odkładanie ich na koncie nie jest już tak dochodowe jak kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają spowodowały, że Polacy szukają rozwiązań, które umożliwią ich finansom przynosić z czasem dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Czy sztaba złota to pewna lokata?

Z góry należy stanowczo podkreślić, że lokata finansów w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz ekonomiczna nieraz podwyższa jego cenę. Owszem, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres natychmiast można zauważyć, iż wraz z upływem lat ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od setek lat ilość tego metalu obecna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalną walutą, obecnie jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, a także – wciąż na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w odrębnych sztabkach lub combibar – co zamówić?

Czytając o inwestycji środków w złoto w sztabkach gros osób z miejsca uzna, iż to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Tymczasem sztabki złota odlewa się w licznych wagach, toteż zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie małe sztabki są też wyśmienitym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem chętnie kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1 kg. Trzeba jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto o wiele taniej. Dlatego należy nabywać złote sztabki o różnej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na równe sztabki o wadze 1 g.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]