Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

17 lutego 2021

Myślisz, że nie natrafisz w sieci na kantor wymiany walut dla siebie? Myślisz się! Zajrzyj na https://www.kantor.pl .

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniego dnia. Następnym i niesłychanie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku) albo w uzgodnionym przez klienta dniu.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a także dużą wolność w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie i osoby studiujące czy też pracujące poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Nasz adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]