Nie wpadnij w spiralę zadłużenia – kredyt konsolidacyjny bez BIK

31 lipca 2018

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nierozważny, zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich przypadkach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań przygotowanych z myślą o osobach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu czytelników na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele odrębnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalnym niż indywidualna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Może to dla klientów może przekładać się na spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By tego uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które przyznają finansowanie osobom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.