Leasing naczep – czy opłaca się z niego skorzystać

25 maja 2018

W współczesnych czasach, firmy transportowe nie muszą od razu kupować kosztownych pojazdów, w tym także naczep, z pomocą których możliwe jest komponowanie zespołów pojazdów i transportowanie rozleglejszej ilości towarów lub artykułów. Są bowiem o wiele bardziej opłacalne metody na uzyskiwanie naczep, tym bardziej, że nawet przy usługach przewozowych, są one niezbędne raczej rzadko. Zazwyczaj, w takich sytuacjach, doradza się konsumentom skorzystanie z oferty leasingu naczep.

Leasing naczep – czym charakteryzuje się ten sposób finansowania?

Leasingiem zwiemy pewną formę umowy cywilno-prawnej, umożliwiającą na pożyczanie czy też udostępnianie danego urządzenia klientowi przez ustalony z góry okres czasu. W takiej umowie określone są nie tylko kwoty, jakie konsument będzie musiał zapłacić za leasing naczepy, ale też wytyczne, na podstawie których może używać sprzętu. Osoba, od której będzie leasingowany sprzęt, może więc zaznaczyć, że nie życzy sobie, aby klient za odpłatą użyczał ich sprzęt osobom postronnym. Mogą również zostać ustalone kary umowne, jakie klient byłby zobowiązany zapłacić w przypadku niedotrzymania warunków, na przykład poprzez nieoddanie pojazdu w czasie czy też spowodowanie uszkodzenia przedmiotu leasingu.

Dlaczego warto postawić na leasing naczep?

Leasing naczep jest wskazywany, ponieważ pozwala obniżyć wydatki ponoszone na prowadzenie firmy. Przyczep jest co najmniej kilka rozmaitych gatunków – rozróżnia się je w zależności od pojemności oraz rodzaju przewożonych surowców. Może dojść do sytuacji, iż w pierwszym tygodniu będziemy potrzebować naczepy w jednym rozmiarze, a kolejnym razem będzie potrzebna naczepa o mniejszej pojemności. Właśnie z tej przyczyny należy pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów, którzy określą, jaki leasing naczep jest najodpowiedniejszy dla naszej firmy, a to pozwoli na zawarcie umowy satysfakcjonującej obie strony. Nie ma przecież nic gorszego, niż źle dopasowanie naczepy. W przypadku takiego zakupu, firma transportowa byłaby mocno ograniczona.