Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

30 września 2021

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, zatem nie odradzamy tę drogę pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dostosowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.