Jaki leasing ciągników siodłowych wybrać?

30 maja 2018

Leasing to wyjątkowo rozpowszechniona forma finansowania sprzętu dla przedsiębiorstwa. Nie dysponując własnymi środkami finansowych, można w szybki sposób uzyskać auta lub sprzęty elektroniczne konieczne do prężnego działania firmy. Podobnie wygląda leasing ciągników siodłowych. Jak działa ten mechanizm? Zobaczmy do czego może się przydać.

Leasing ciągników siodłowych – wyposaż właściwie swoją firmę

Istnieje kilka rodzajów leasingu. Do najczęściej wykorzystywanych należy niewątpliwie leasing inwestycyjny, po którego zakończeniu przedmiot przechodzi na własność leasingobiorcy. Równie popularny jest leasing usługowy. Dysproporcje między konkretnymi wariantami leasingu dotyczą także sposobów księgowania rat. Zdarza się, że do kosztów przedsiębiorstwa można zaliczyć jedynie odsetki, a czasem całe raty. Różnice polegają również na sposobie płacenia podatku VAT – przy leasingu operacyjnym zobowiązania te są rozbite na raty, zaś przy finansowym – podatek musimy ponieść od razu. Leasing ciągników siodłowych wygląda analogicznie. Tutaj również od sposobu pozyskiwania ciągnika zależy to, czy staniemy się jego właścicielami, jak również sposób, w jaki będziemy rozliczać comiesięczne należności.

Leasing ciągników siodłowych – firmowa flota pojazdów

Warto postawić na leasing ciągników siodłowych, ponieważ jest to świetna inwestycja w pojazdy, konieczne w wielu przedsiębiorstwach spedycyjnych. Nie każda firma posiada jednak dostępne środki, które może zainwestować w wyposażenie. Firmowe samochody to duży koszt, jednak dzięki nim można wygenerować większe zyski i rozwinąć biznes. Wówczas pomagają użyteczne narzędzia finansowe, dzięki którym spółka ma szansę się rozwinąć. Szukając stosownych rozwiązań warto zaufać opinii ekspertów, którzy podpowiedzą, jak podjąć właściwą decyzję.