Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

7 kwietnia 2022

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących tego, co to jest mass collect? Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, a więc na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie potencjalnych pomyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie wpływających opłat – o plusach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i kilka banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]