Aktualne i historyczne dane o cenach walut znajdziesz online

4 czerwca 2021

Handel na skalę większą aniżeli lokalna praktykowany jest od tysięcy lat. Jeszcze wiek temu zakup dóbr w dowolnym kraju świata mógł odbywać się bez komplikacji, ponieważ większość umów sprzedaży można było sfinalizować opłacając dystrybutora nie tylko regionalną walutą, ale i srebrnym bądź złotym kruszcem. W XX wieku waluty przestały mieć umocowanie w złocie i na ocenianie różnic wartości pomiędzy nimi wpływ mają obecnie głównie wielopłaszczyznowe czynniki polityczne oraz gospodarcze. Analizowanie aktualnych kursów walut stało się więc nieodzowne nie tylko w obszarze inwestycji.

Dlaczego należy obserwować aktualne ceny walut?

Tak w życiu prywatnym, jak i w biznesie, gdy planujemy coś zamówić robimy wszystko, żeby urzeczywistnić to postanowienie po najrozsądniejszej cenie. Kiedy poszukujemy towarów potrzebnych na „już”, z reguły nie przejmujemy się ceną, natomiast jeśli zaplanujemy to z wyprzedzeniem, np. zakup upominku, mamy swobodę realizacji transakcji w innej walucie w dniu, w którym jej wartość w odniesieniu do polskich złotych jest korzystna. Również, gdy mamy konto walutowe m.in. w funtach, euro lub dolarach, którego używamy podczas zakupów na ogólnoświatowych portalach sprzedażowych, wypada obserwować aktualne kursy walut w kantorach, by doładować konto w najlepszym dla naszych finansów momencie. Obszerna wiedza o aktualnych kursach walut, obserwacja trendów oraz historycznych przeliczników, pomaga także na większą kontrolę stanu naszych środków finansowych w obcej walucie, a wręcz na wypracowanie po jakimś czasie jakiegoś zysku.

Skąd czerpać informacje o aktualnych kursach walut?

Obecnie bezkonkurencyjnym źródłem wiedzy jest oczywiście internet. Bieżące przeliczniki walut wyszukamy na wielu portalach biznesowych oraz finansowych. Jednakże jeśli poszukujesz informacji odświeżanych w kilkusekundowych odstępach, powinno się korzystać z danych udostępnianych na stronach kantorów internetowych. Jest tam też możliwość analizy kursów historycznych, sięgających niekiedy do kilkunastu lat w przeszłość, i porównania kursów dwóch (lub więcej!) walut na przestrzeni wybranego okresu. Po zalogowaniu się w kantorze online, klient może zlecać transakcje wymiany walut przez 24h na dobę.

Nasz adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]