Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

10 marca 2021

Tu znajdziesz więcej szczegółów o wyposażenie terapia falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w ortopedii, kosmetologii, medycynie sportowej, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak zespół bolesnego barku, bóle w okolicy bioder, bóle nadgarstka czy kolano skoczka. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w 70-80% przypadków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]