Wizyta w gabinecie trychologicznym remedium na problemy z łysieniem

27 maja 2018

Gdy zaobserwujemy gwałtowne symptomy wypadania włosów, najczęściej odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę dotyka nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale też coraz częściej kobiet.

Jak przebiega diagnoza chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, za pomocą wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, posiadających mikroskopijne lupy, obejrzeć formę skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. Trycholog musi wstępnie skrupulatnie zdiagnozować, co jest podłożem wypadania owłosienia na głowie, żeby doskonale dostosować sposób kuracji. Zazwyczaj bodźcem powodującym osłabienie włosów są uwarunkowania dziedziczne, które niestety najtrudniej przezwyciężyć. Następne istotne czynniki to stres, niepoprawna dbałość o stan fryzury, zmęczenie włosów niszczącymi farbowaniami. Zły wpływ ma także używanie maseczek z silnie oddziałującymi detergentami.

Jakie terapie wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam lekarze mogą podpowiedzieć pacjentom liczne sposoby na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi zupełnie delikatne, które zapewniają fenomenalne skutki. Mezoterapia igłowa jest najczęściej stosowana i dodatkowo nadzwyczajnie skuteczna. Terapia gwarantuje doskonałe efekty, nie tylko gdy zmagamy się z dziedzicznym osłabieniem włosów, ale również tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Bazuje na wprowadzeniu w macierz włosową cennych związków i witamin, które aktywują cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Warto przyjąć serię takich zabiegów, ponieważ jedynie systematyczne wstrzykiwanie skórze aktywnych substancji gwarantuje doskonałe wyniki. Już po 4-5 kuracjach włosy zauważalnie się regenerują, są bujne i błyszczące. Trycholog więc z pewnością pomoże uzyskać spektakularną fryzurę – gdy śnimy o burzy loków.