Skleroterapia – jak przebiega ten zabieg?
5 marca 2021
Wejdź na https://tinyurl.com/y2rrxrvz, aby uzyskać informacje dotyczące skleroterapii w Kielcach.
Żylaki to nadzwyczaj pospolite schorzenie, które z biegiem lat zauważa u siebie ogromny procent osób dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna uświadamiać sobie, iż leczenie żylaków nie jest już postrzegane jedynie jako zabieg estetyczny. Tworzące się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe świadczą wszak także o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej wciąż przychodzą pacjenci poszukujący sposobów na ich likwidację. A takim sposobem jest między innymi skleroterapia.
Skleroterapia – standardowe leczenie żylaków oraz pajączków naczyniowych
Skleroterapia, która znana jest również pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to aktualnie wręcz standardowe leczenie pajączków naczyniowych, żył siateczkowatych oraz żylaków. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do żyły preparatu chemicznego (mającego formę pianki albo płynu), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ podczas zabiegu korzysta się z nadzwyczaj cienkie igły. Ilość wkłuć wykonywanych w czasie zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły i rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapię wykorzystuje się jako autonomiczną metodę leczenia żylaków, ale może ona też być uzupełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, stąd zwykle prowadzi się ją w seriach trzech albo więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz opierając się na analizie stanu zdrowia każdego pacjenta.
Ostra zakrzepica żylna, choroby serca i ciąża – przeciwwskazania do skleroterapii
Jak w większości zabiegów medycznych, również w stosunku do skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie można przeprowadzić jej u osób cierpiących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, zakrzepicę żylną oraz choroby serca. Lekarz nie zakwalifikuje także do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety w ciąży i karmiącej piersią, jak również osób ze potwierdzoną podatnością na alergię, w tym w szczególności na wykorzystywany w trakcie zabiegu sklerosant.
Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]