Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

18 października 2020

Kwestia zanieczyszczenia powietrza zagościła już w świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej bywa bagatelizowana. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na krajowym rynku

Im bardziej rozwinięty region, tym większe jest ryzyko pojawienia się wysokiej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są szczególnie rezydenci metropolii i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak przykładowo Cado, Airdog bądź LIFAair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one także inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu dobierzemy sprzęt stosowne do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego swobodnie daje się przenieść je między pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być źródłem licznych chorób bądź reakcji alergicznych, a także groźny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia spokojniejszy sen. Część urządzeń posiada również czujniki alarmujące o obecności CO2. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.