Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

29 marca 2020

Mieszkańcy miast powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: dym tytoniowy, roztocza, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.