Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

18 maja 2020

Jeśli potrzebujesz maski ochronnej na twarz, koniecznie sprawdź https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko z lekarzami lub turystami z Chin zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z powodu szerzących się cyklicznie niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać kilka razy, są często noszone przez Polaków.

Do czego używane są maseczki ochronne?

Maseczki ochronne osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu ograniczane jest ryzyko dostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek zaopatrzone są w transparentną przesłonę z tworzywa sztucznego, która zabezpiecza całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do zakażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez pielęgniarki, lekarzy i strażaków, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z ludźmi zarażonymi. Pozostałym jednostkom takie maski posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi patogenami w czasie pracy czy korzystania z transportu publicznego. W okresie zagrożenia zachorowaniem na nadzwyczaj niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to bez wątpienia koniecznością.

Jaką maskę ochronną wybrać do codziennego użytku?

Maska ochronna powinna mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Maski na twarz powinny być komfortowe i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Zaleca się wybierać maseczki ochronne, które szyte są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w branży medycznej i które są ozonowane przed zapakowaniem. Niektórymi maskami można posługiwać się kilka razy, naturalnie pod wymogiem zachowania wytycznych znajdujących się w załączonej do opakowania instrukcji.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]