Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

15 maja 2018

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Dziś natomiast, stosując odpowiednie narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, iż leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich narzędzi, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych warstw uzębienia. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Oprócz sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie do zera ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci piszą w sieci.