Kurs pierwszej pomocy

17 maja 2018

W naszym kraju co roku traci życie kilka tysięcy osób tylko dlatego, że obserwatorzy wypadku nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na takie smutne statystyki są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są na pewno wygodniejsze i tańsze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Tematy, jakie mogą pojawić się w czasie kursu, zależą od ustaleń organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy zawału mięśnia sercowego.