Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

7 lutego 2022

Solidna porcja informacji o klinice okulistycznej Kraków. Przeczytaj koniecznie!

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i często groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wzroku – metoda mało inwazyjna oraz bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie presbiopii, nadwzroczności, jaskry, jak również wielu innych chorób. Nadzwyczaj popularna stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Taka korekcja wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią metodę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym ekwipunkiem diagnostycznym, zatem mogą rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem niezbędnym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej oraz pozbyciem się kaszaków.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]