Jonizator powietrza dla domu i biura

16 listopada 2020

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pozytywnie oddziałują na nasze otoczenie i samopoczucie oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić dym z papierosów, niebezpieczne bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych zadaniach.