Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowląt?

21 maja 2018

Choć jeszcze kilkanaście lat temu zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak doskonałym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój całego ciała. Dobrze również zaznaczyć, że – wbrew obawom wielu kobiet – na pływalnię możemy udać się z maluchem naprawdę wcześnie, bo nawet od 3 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, iż maluchy będą naprawdę niezagrożone jedynie wówczas, gdy wybierzemy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod okiem doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu powinniśmy wybrać basen dla niemowląt?

Najważniejszym plusem pływania niemowląt będzie niewątpliwie to, że wszechstronnie wspiera rozwój maluchów. Dzięki zajęciom na basenie lepiej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśniowy, a delikatne wciąż kości maluchów nie są obciążone, przez co minimalizuje się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to też doskonałe rozwiązanie usprawniające rozwój zborności ruchowej, dzięki czemu najmłodsi prędzej zaczną chodzić. Dobrze też wspomnieć, że ćwiczenia na basenie odbywają się z pozostałymi bobasami – są więc wspaniałą okazją do zawiązania pierwszych relacji z rówieśnikami.

Jak wybrać basen dla niemowlaków?

Wiele osób niesłusznie uważa, że ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą stwarzać pewne zagrożenie, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia ekipy, jaka organizuje te zajęcia. Szczególnie istotne okaże się na pewno to, aby były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo niemowląt przebywających na basenie, lecz też przygotują odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym te odpowiednio wykorzystają chwile na basenie i wyniosą z tego rozwojowe oraz emocjonalne korzyści.