Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

10 grudnia 2020

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących korekcji laserowej? Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, praca w różnorodnych zawodach oraz komfort w codziennych sytuacjach – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio wciąż wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością bardzo małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, gdyż stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekta wzroku czyli modelowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się fenomenalne efekty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a przy tym minimalizuje zagrożenie uszkodzenia innych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia wiele czynników. Najważniejsze to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, dokładność, jak również niskie ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w poniektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]