Chroń się przed chorobami – o masce jednorazowej

8 kwietnia 2020

W 2020 r. wszystkie europejskie państwa ogarnął strach spowodowany ekspresowo rozpowszechniającą się nieznaną dotychczas chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W ciągu miesięcy zwiększyło się więc zapotrzebowanie na przeróżne środki ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego jest nam niezbędna maseczka jednorazowa?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maski są teraz najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, niezbędnym przede wszystkim lekarzom, ale również przeciętnemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie wizyt w aptece bądź sklepie oraz drogi do pracy, innymi słowy zawsze tam, gdzie spotyka się większą grupę obcych nam osób. Dlaczego warto je zakładać? Maska jednorazowa zasłania usta oraz nos, a więc zmniejsza ryzyko dotarcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, że powinny nosić ją w głównej mierze ludzie chorzy, jednak dla zdrowych również są one dodatkową barierą ochraniającą przed potencjalnym kontaktem z wirusami i bakteriami, które może przenosić osoba zarażona, nie okazująca jeszcze objawów chorobowych.

Maseczka jednorazowa – uszyć ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można zrobić samemu, jednakże warto kupić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących używanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne produkowane w zakładach wyróżniają się także wyższą wytrzymałością i jakością. Takie maski mają gramaturę co najmniej 200g i ich ważnym elementem są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeżeli na niezbędne wyjścia po zakupy postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie powoduje podrażnienia skóry i zapewnia komfort. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do instrukcji użycia, by odpowiednio ją zutylizować.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]