Badania dla operatorów

16 maja 2018

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określona osoba może pracować jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć sporo kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich przejście nie może sprawić nam większych problemów. Jak więc wyglądają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – formularz

Na początku testu kandydat otrzymuje przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w rozmaitych, niekiedy ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu ankiety potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie potrafił określić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz zbadać jego inteligencję lub umiejętności społeczne. Zawartość formularza jest zależna od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży stres, ale jej zaliczenie nie jest trudne.

Koniec badania operatorów

Końcowa część badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio opracowanych przyrządów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten etap badań może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy badany w rozmowie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia lub test wykaże, że przed wizytą w przychodni wypił napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone lub – gdy przyczyną okaże się alkohol – nawet odwołane.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]