Badania dla kierowców

19 marca 2019

Chcesz sprawdzić, jak zamówić badania kierowców Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://bit.ly/2tQ76fd

Zawodowi kierowcy zanim zaczną działalność zarobkową muszą odbyć specjalne testy psychologiczne. Jest to istotne zwłaszcza, jeśli ich praca wiąże się z przewozem ludzi lub towarów określanych jako niebezpieczne dla natury. Badania kierowców są obligatoryjne dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak takie badania przebiegają? Jak się do nich przyszykować?

Badania kierowców – rozmowa

Pierwszy etap badania kierowców polega na odbyciu rozmowy z potencjalnym kierowcą. Prowadzący może tą metodą stwierdzić, jak bardzo zmęczony jest ubiegający się o uprawnienia oraz jakie mam samopoczucie. Na tym etapie specjalista informuje również kierowcę na temat tego, jak będą wyglądały testy – w ten sposób minimalizuje się poziom stresu.

Kolejna część badania kierowców

W drugiej kolejności potencjalny kierowca musi wypełnić podany mu formularz. Znajdzie w nim zadania, za pośrednictwem których specjalista oceni, jak sprawnie kontroluje stres oraz jak reaguje na niespodziewane problemy. Test pozwala także określić, na jakim poziomie są umiejętności społeczne kandydata – a to wszak decyduje o jego działaniach na jezdni.

Badania kierowców – przyrządy

Ostatnim etapem badania kierowców są testy wykonywane na specjalistycznych urządzeniach. Stosuje się je w celu określenia szybkości kandydata i adekwatności reakcji na trudności, które mogą spotkać go w ruchu. Gdy mowa przyrządach używanych w czasie testów, wymienić należy przede wszystkim miernik czasu reakcji oraz aparat Piórkowskiego.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]