Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

24 stycznia 2023

Dowiedz się więcej o aparacie do masażu uciskowego na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie uciska kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Istnieje multum powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do presoterapii w domu

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, zatem bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź choroby wirusowe oraz bakteryjne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]