Filtry powietrza uniwersalne i o wysokiej przepustowości

19 października 2020

Jeśli chcesz nabyć filtr minipleat, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry dokładne minipleat filtrują pyły zawieszone oraz pyłki roślin

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w domach, biurach czy urzędach świetnie sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem również większe zanieczyszczenia, jak spaliny, roztocza bądź sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali wyróżniającą się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat ułożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w wymagającym środowisku

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży elektronicznej.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46