Topaz mistyczny w jubilerstwie

25 maja 2018

Jeśli potrzebujesz mistycznego topazu, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest też mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.