Srebrna biżuteria z kamieniami – ponadczasowy dodatek

23 maja 2018

Znajdź biżuterię

Biżuteria srebrna jest jednym z najpopularniejszych typów ozdób. Unikalna barwa – w kombinacji z misternymi dekoracjami – nadaje jej charakter, a osobie ubierającej tę biżuterię zapewnia znakomite samopoczucie i właściwą pewność siebie. Bardzo ważnym aspektem biżuterii srebrnej jest metoda zdobienia. Często, aby nadać sztuce niepowtarzalny wygląd, stosuje się kamienie szlachetne.

Często spotykane minerały stosowane przy produkcji srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez niektórych kamienie szlachetne postrzegane są jako przedmioty wpływające na szereg aspektów życia i nie pełnienią tylko funkcji dekoracyjnej. Z pewnością najczęściej stosowanym klejnotem jest brylant. Jego niepowtarzalne lśnienie, piękno oraz przejrzystość oczarują każdego. Dba on o wierność oraz trwałość związku. Na następnym miejscu rankingu popularności jest topaz. Ten zabójczo piękny kruszec o kolorze głębokiego błękitu oznacza potęgę i siłę, pomaga rozwiązywać poważne kłopoty. Na miejsce na samej górze zasłużył również szmaragd, który dzięki przejrzysto-zielonej poświacie należy do najpopularniejszych kamieni szlachetnych istniejących na świecie. Jest on odpowiedzialny za niesamowitą witalność, w tym samym czasie uzdrawiając całkiem sporą liczbę chorób.

W jaki sposób robi się ozdoby na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Wykorzystanie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynego sposobu urozmaicenia wyglądu wszelkiego rodzaju biżuterii srebrnej. Podczas upiększania biżuterii wykorzystywane jest wiele sposobów. Wśród nich są: oksydowanie, czyli celowe pozorne postarzanie srebra, lub grawerowanie, czyli wykonywanie wzorów i tekstów za pomocą specjalnych rylców. Powyższe sposoby wspaniale dopełniają się z kamieniami szlachetnymi, użytymi przy zdobieniu biżuterii ze srebra. Biżuterię srebrną możemy zdobyć w tradycyjnych sklepach, pomimo tego o wiele łatwiej jest zrobić to internetowo.