Najważniejsze informacje o kolczykach

17 czerwca 2018

Więcej o kolczykach srebrnych na www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec wykonania oraz kształt, ale też na zapięcie. Oto krótka lista najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, szalików oraz czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, jednak łatwiej go założyć, z powodu odchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]