Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

8 czerwca 2018

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy ich nawet nie zauważać. Sprawdźmy zatem gdzie możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które oznaczają budynki – wieżowce, zakłady przemysłowe, przedszkola, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że szybko wyszukamy np. urząd miasta. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach nieruchomości, bo bardzo często możemy je także dostrzec wewnątrz. To niezwykle duży zespół znaków, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w ogromnych biurowcach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami wydziałów. Szukasz burmistrza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie akty normatywne. Pokazują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają strefy dla palących, informują o ważnych telefonach alarmowych. Urzędy mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, są również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]