Stacja czołowa – jak to działa?

20 grudnia 2022

Skieruj się tutaj, aby zamówić stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia rozmaite komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – np. w hotelach, motelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do końcowych odbiorców. Specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Można ją sprawnie zaprogramować za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W skład szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – rozprowadza połączenie do pojedynczych odbiorników

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów satelitarnych lub AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyle obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Gros modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma też odrębne wejścia USB, które umożliwiają dodanie własnego contentu. Moduły można dowolnie mieszać, uzyskując całościowy system antenowy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]