Sklep z falownikami

26 maja 2018

Aby optymalnie wykorzystać przemiennik, musimy wybrać właściwą wersję. Mimo, że osobom mniej zorientowanym w tym temacie może to wydać się trudnym wyzwaniem, kiedy zastosujemy się do paru wskazówek, nie sprawi to dużych problemów. Na co zatem powinniśmy zwrócić największą uwagę?

Jakie urządzenia mają zasilać falowniki?

Najważniejszy jest wybór przemiennika właściwego dla zasilanego urządzenia. W przypadku małych napędów, egzamin zdadzą nawet falowniki o małej mocy, jednak do napędzania urządzeń takich jak instalacje fabryczne lepiej sięgnąć po bardziej wydajne przemienniki.

Jak mają być zasilane falowniki?

Informacje o tym, jakiego zasilania wymaga konkretne urządzenie znajdują się na jego obudowie. Niektóre maszyny pracują jedynie z zasilaniem jednofazowym, do innych natomiast jesteśmy w stanie użyć różnych rodzajów przemienników.

Unikaj podejrzanych falowników

Sprawność przemienników ma wpływa nie tylko na efektywność zasilanej przez nie instalacji, ale także życie i zdrowie przebywających w jej pobliżu ludzi. Dlatego wybierając je warto sprawdzić, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnego producenta – w wielu przypadkach jest świadectwem jakości tych produktów.

Co oprócz falowników?

Praca falowników będzie znacznie efektywniejsza, jeśli wyposażymy je w właściwe dodatki. Najistotniejsze są na pewno enkodery, dzięki którym jesteśmy w stanie dokładnie ustawić prędkość obrotową wału. Powinniśmy też dokupić panele, ułatwiające obsługę falowników.