Kable RTV – dlaczego są tak ważne?

13 lipca 2022

Bez odpowiednich sieci nie sposób pobierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest transmitowanie informacji do kolejnych węzłów i wtyczek. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, firmy zakładające sieci z dużą uwagą dobierają wykorzystywane przez nie kable. Ich wybór może stać się źródłem dużych trudności – przecież w zależności od sytuacji musimy użyć odmiennych przewodów. Istotna okazuje się też ich solidność, bo instalacje powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym stosowane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji sygnałów o niewielkiej mocy. Tego rodzaju przewody wykorzystywane są przede wszystkim do transmisji danych bezpośrednio do klientów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego firmy montujące te sieci najchętniej decydują się na umowę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Najlepiej postawić na ten sklep, który samodzielnie produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Istotne jest również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i zapewnia porady w razie trudności – przecież to producent musi doskonale znać swoje kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]