Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

17 maja 2018

Więcej szczegółów o kablu koncentrycznym

W większości domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy program lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które aktualnie kupić można bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sprzedaży znaleźć można na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego ważne właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na wysokim poziomie. Najlepszym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały odporne na działanie negatywnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]